Média

Média | Kandidát na prezidenta ČR

CNN Prima News 360°, 13. 9. 2022 Události dne analyzované ze všech úhlů pohledu

Energetická krize a pomoc lidem zvládnout zdražování energií, aktuální politická situace, moje prezidentská kamapaň, role prezidenta a komunistická minulost ostatních kandidátů v rozhovoru pro CNN Prima News

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Deník N, 30. 8. 2022 Jsem nespokojené Husákovo dítě, říká prezidentský kandidát Diviš. Na Hradě by vsadil na technologie

Vedle favoritů o post nástupce Miloše Zemana se do prezidentských voleb hlásí i méně známé osobnosti. Patří mezi ně bývalý sportovní novinář a podnikatel Karel Diviš. Panelákový kluk z České Lípy, jak sám sebe nazývá, by prý v pozici hlavy státu nebojoval s žádnou vládou a chtěl by úřadovat z centra Prahy. „Sem tam i na Hradě. Nebo by se dalo zavést putovní úřadování různě po republice, stejně bych jezdil často do regionů,“ říká prezidentský kandidát Diviš v rozhovoru pro Deník N. Autor fotografie: Ludvík Hradilek, Deník N

Média | Kandidát na prezidenta ČR

EP Events and Production, 25. 8. 2022 I svého prezidenta můžete mít rádi

Karel Diviš, narozený 24. března 1976 v České Lípě je český podnikatel v informačních technologiích. V lednu 2022 oznámil svůj záměr kandidovat na prezidenta České republiky v prezidentských volbách 2023. Jaký je jeho program a jaký je on sám?

Média | Kandidát na prezidenta ČR

E15.cz, 20. 8. 2022 Karel Diviš: Jeden z prvních kandidátů na prezidenta 2023 stále sbírá podpisy

Zakladatel internetového portálu pro nákup letenek letuška.cz se chce zapojit do boje o Pražský hrad. Podpisy sbírá od konce ledna 2022, pro občanskou kandidaturu jich ale stále nemá potřebných padesát tisíc. Ve funkci chce ukazovat pozitivní příklady a být optimistický. Věří, že je na čase, aby úřad převzala generace Husákových dětí, kterou obvykle nezatěžuje členství v KSČ nebo spolupráce s StB.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

CNN Prima News, 20. 8. 2022 Diviš, Knor, Březina i Rohanová. O kterých kandidátech na Hrad nevíte a jak lákají lidi?

Komik Miloš Knor, šéf technologické firmy a bývalý sportovní komentátor Karel Diviš, zakladatel a bývalý majitel výrobce betonových dlažeb Best Tomáš Březina nebo prezidentka sdružení Česká asociace povinných Denisa Rohanová. O křeslo prezidenta republiky se v lednu chtějí ucházet desítky lidí. O kterých kandidátech možná nevíte a jak se prezentují na sociálních sítích?

Média | Kandidát na prezidenta ČR

LP-Life.cz, 19. 8. 2022 Kandidát na prezidenta Karel Diviš: Jsem moc mladý na to, abych byl komunista nebo stihl něco vytunelovat

Podnikatel v IT, sportovec, ale i bývalý redaktor ČT Karel Diviš se chce stát novým prezidentem České republiky. Zkrátka muž mnoha tváří, který se nebojí riskovat. Momentálně je hodně vytížen se sbíráním petičních podpisů, kterých zatím má 25 tisíc, doufá ale, že do konce září získá počet potřebný pro kandidaturu. Karel Diviš má jasno, proč by se právě on měl stát novým prezidentem České republiky. Podle něj by měl být prezidentem někdo mladší, normální, civilní a také někdo, kdo posune zemi dál. Nebojí se také kritizovat vládu a poslední dva prezidenty. Co o nich řekl?

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Newstream, 12. 8. 2022 Karel Diviš: nerad, ale jsem pro sektorovou daň. Lidem se musí s účty za energie pomoci

Další z občanských kandidátů na prezidenta Karel Diviš v těchto dnech objíždí náměstí měst a sbírá podpisy pro svou prezidentskou kampaň. Zatím není řazen mezi favority voleb, ale jak říká „…chtěl bych vyhrát, a postavit se předtím silnému soupeři. Ukázat, že na to mám.“

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Tvořivá společnost, 8. 8. 2022 Karel Diviš | Je čas na změnu k lepšímu

„A proč by to nešlo?” tak zní věta, která charakterizuje hosta našeho interview. „Když vykácíte v Jižní Americe deštné pralesy, tak určitě vytvoříte zisk, ale je to v pořádku?” ptá se kandidát na prezidenta Karel Diviš.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Časopis Instinkt, 7/2022 Karel Diviš – mladý a zdravý prezident, naivní představa či dosažitelný cíl?

Rozhovor v tištěném časopisu Instinkt z července 2022 s Ivanou Chýlkovou na titulní straně.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

CNN Prima News, 16. 7. 2022 Hlavní zprávy

Reportáž k průběhu kampaně v Hlavních zprávách CNN Prima News. Čas 14:18

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Řekni něco!, 30. 6. 2022 #13 Podnikatel a prezidentský kandidát Karel Diviš

Nejnovější díl Podcastu Řekni něco! přináší rozhovor s českým podnikatelem a kandidátem do prezidentských voleb v roce 2023, Karlem Divišem. Ten nám v rozhovoru prozradil, proč se rozhodl pro studium na Matematicko-fyzikální fakultě nebo jaký byl začátek jeho podnikání v oboru IT. V druhé polovině podcastu nám host prozradil, z jakého důvodu chce v prezidentských volbách kandidovat, jak by měl podle něj vypadat prezident České republiky a proč by měl občan České republiky zvolit právě jeho.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Neřízená střela, 28. 6. 2022 #34 Karel Diviš

Karel Diviš se chce ucházet o post prezidenta. Je to jeden z uchazečů, o kterých se obecně ví nejméně. A tak jsem ho vyzpovídal za Vás. Proč si myslí, že vhodným kandidátem je a jaké jsou vlastně jeho názory? A proč si myslí, že by byl lepším prezidentem než ostatní uchazeči?

Média | Kandidát na prezidenta ČR

FABULACE Jana Špačka, 6. 6. 2022 Kdo bude příští prezident?

Kdo bude příštím prezidentem? Kdo nahradí prezidenta Miloše Zemana na Hradě? Už v lednu 2023 nás čekají volby, které nám poskytnou odpověď. Prezidentské volby 2023 se už rychle blíží. Kandidáti zahajují své kampaně, mezi favority sázkových kanceláří na pozici příští hlavy státu patří např. Andrej Babiš, Petr Pavel, Danuše Nerudová nebo Josef Středula. Kdo se však ujme v roce 2023 role prezidenta je zatím nejasné. Jinak report z volební kampaně Karla Diviše, který tak z nějakého důvodu kandiduje na prezidenta.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Seznam zprávy, 19. 5. 2022 Neboli vyrazilo s kamerou za prezidentskými kandidáty

Skoro nemine týden, kdy by se neohlásil nový zájemce o post prezidenta. Co lidi mimo politiku tolik přitahuje na nejvyšší ústavní funkci? A jak širší veřejnosti neznámí lidé chtějí sehnat nejprve 50 tisíc podpisů, aby mohli kandidovat, a pak ve volbách získat miliony hlasů?

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Novinky.cz, 3. 5. 2022: Karel Diviš oznámil prezidentskou kandidaturu ve volbách v roce 2023

Na rozdíl od většiny kandidátů Diviš vytvořil již v lednu 2022, těsně v závěsu po oznámení kandidatury, vlastní webové stránky, kde zveřejnil i volební program. Ten se zaměřuje především na školství, regiony, bezpečnost, obranu a technologie.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

CNN Prima NEWS, 19. 4. 2022: Co Čech, to politik!

Na téma uprchlické krize a postojů Andreje Babiše. Diskuse moderované panem Suchoněm se zúčastnil také Marek Hilšer a Miloš Knor.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Móda.cz, 8. 4. 2022: Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

"I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem."

Média | Kandidát na prezidenta ČR

ForSport z.s., 1. 4. 2022: 22 s Karlem Divišem

"Kandidaturu zakládám na podpisech, na první kolo je potřeba 40 mil. Kč, na druhé dalších 10 mil. Kč, " přibližuje svou kandidaturu na prezidenta ČR Karel Diviš. "Nabíjí mě kontaktní kampaň, mluvit s lidmi, "dodává. "Naše politika je zacyklená, spoustu lidí nechodí volit, chtěl bych to dělat jinak."

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Radio Čas, 10. 3. 2022: rozhovor s Karlem Divišem

Radio Čas je neodmyslitelnou součástí kulturního a společenského života na Moravě. Záznam rozhovoru z Rádia Čas: Karel Diviš a Jan Gavelčík, 10. 3. 2022.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

JINEJ podcast, 4. 3. 2022: Karel Diviš: Potřebuju 250 podpisů denně. Věřím, že to stihneme

Vykoukl na mě z billboardu po cestě do práce. Karel Diviš chce být prezident. Hrál fotbal, studoval matfyz, má úspěšnou firmu a víc jak dvacet let byl sportovním redaktorem v České televizi. Ale vlastně ho nikdo nezná.

Videozáznam ke shlédnutí zde.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Prima COOL Tutorial, 1. 3. 2022: 9. epizoda - Průvodce po hrách a gadgetech s hostem Karlem Divišem a boomerem Michalem Suchánkem

Tutorial, průvodce pro všechny, kteří chtějí proniknout do herního světa. Známé osobnosti si v pořadu vyzkouší nové i staré technologické hračky a zahrají si ty nejznámější hry.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

DVTV, 22. 2. 2022: Mám tisíce podpisů, do prezidentské kampaně jsem dal milion. Že nejsem politik, je moje přednost

„Žijeme v přelomové době a je potřeba, aby nastala změna. Prezidentem by měl být někdo mladší a s novou energií, který by pochopil věci moderní doby. Prezidentem by neměl být člověk za zásluhy,” říká podnikatel Karel Diviš, který by rád kandidoval ve volbách hlavy státu. „Jsem z obyčejné rodiny a postupně jsem se vypracoval, kandidatura ve mně dlouho zrála. Prezident by měl ukazovat pozitivní příklady společnosti, aby se lidi nemuseli stydět, když něco umí,” dodává.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Security Magazín, 18. 2. 2022: Kde je to možné, nakupujme u našich firem. O pomoci Ukrajině ve formě dodávek munice není sporu, říká Karel Diviš

SM zahajuje sérii rozhovorů s prezidentskými kandidáty. Toto klání vypukne zkraje příštího roku a jedním z kandidátů, kteří se ucházejí o nejvyšší ústavní funkci, je také Karel Diviš, bývalý sportovní redaktor ČT, podnikatel a majitel společnosti IDC-softwarehouse. Divišovi, stejně jako dalším prezidentským kandidátům, budeme pokládat několik aktuálních otázek týkajících se obrany a bezpečnosti.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Aktuálně.cz, 16. 2. 2022: Komentoval olympiádu, teď chce na Hrad. Jsem outsider, šanci ale mám, míní Diviš

Sám sebe označuje za člověka, kterého by na ulici poznal jen málokdo. Přesto se pětačtyřicetiletý podnikatel Karel Diviš chce stát českým prezidentem. A věří, že má šanci. Voliče by rád přilákal civilním přístupem po vzoru Jaroslava Kubery nebo plánem investic do armádní techniky. "Jsem pro setrvání v NATO, musíme ale posílit svou obranyschopnost," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

CNN Prima NEWS, 10. 2. 2022: Co Čech, to politik!

„Proč já? Proč ne,“ řekl zprvu na dotaz ke kandidatuře podnikatel Karel Diviš. Později dodal, že nápad kandidovat na prezidenta mu v hlavě zrál dlouho. „Vystudoval jsem dvě vysoké školy, Matfyz (Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy – pozn. red.) a ekonomii, vybudoval jsem IT firmu v dnešním světě, kde je to hlavní odvětví, procestoval jsem třetinu světa, mluvím plynně anglicky a rusky, a jsem člověk, který nechce sedět s rukama v klíně,“ prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Deník.cz, 20. 1. 2022: Chci lidi sbližovat a ukázat jim, že mají být na co hrdí

Rok Pražského hradu dnes odstartuje oficiálním zahájením kampaně Karel Diviš (45), podnikatel v IT a bývalý sportovní komentátor České televize. Nikdy nepůsobil v politice, ale je přesvědčen, že to není handicap, ba právě naopak. Má kolem sebe zdatné profesionály, mimo jiné bývalého mluvčího prezidenta Václava Klause a VŠ pedagoga Tomáše Klvaňu.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Česká televize, 20. 1. 2022: reportáž z pořadu Zprávy ve 23

Oznámení kandidatury na prezidenta České republiky v České Lípě.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Vlastní archiv, 20. 1. 2022: Karel Diviš oznamuje kandidaturu na prezidenta

Oficiální oznámení kandidatury na prezidenta České republiky v České Lípě.

Média | Kandidát na prezidenta ČR

Seznam Zprávy, 19. 1. 2022: Další kandidát. O Hrad má zájem podnikatel v IT Karel Diviš

Zakladatel a šéf technologické firmy IDC-softwarehouse Karel Diviš bude kandidovat v prezidentských volbách, které se v Česku budou konat pravděpodobně začátkem příštího roku.